Video

21.02.2017, Instinkt č. 08/2017, autor: Jindřich Göth

Trailer: T2 Trainspotting

Znovu u vlaků

Filmový kult 90. let je zpět. Feťáci, zbořky a zevláci z Trainspottingu se vracejí ve filmovém pokračování, které znovu doprovází soundtrack, jenž se snaží být něčím víc než jen shlukem písniček.

Začíná se zostra. Stejně jako v případě prvního soundtracku z roku 1996 peckou Lust For Life od Iggyho Popa. Zde ale dostala nový kabát od elektronických punkerů The Prodigy. O žádnou dekonstrukci se však nejedná, známe i radikálnější remixy. Přibyly typické howlettovské beaty a schizofrenní zvuky v pozadí, ale prim pořád hraje starouš Iggy a jeho rozšklebený zpěv.

Následuje velšský producent a DJ High Contrast s ostře nasekanou a přitom v refrénu zpěvnou a zapamatovatelnou Shotgun Mouthwash. Hitovka na první dobrou, proč ne. Ovšem v případě třetí skladby Silk od skupiny Wolf Alice vyšplháme přímo na vrchol blaha. Nádherná zasněná melodie, účelná aranž a zpěv Ellie Rowsell, za který byste prodali duši ďáblu. Skvost, u jehož refrénu se i nejotrlejší cynik poohlíží po kapesníku. Scéna, kterou tahle písnička podbarvuje, musí být natlakovaná emocemi. Další citovou kanonádou je track Eventually But (Spud’s Letter To Gail), což je přednes herce Ewena Bremnera za doprovodu kapely Underworld. Druhý Trainspotting, který jde právě do českých kin, bude podle všeho vážnější, hlubší a méně rozdováděný než jednička, což je logické.

Celou RECENZI Jindřicha Götha si můžete přečíst v novém vydání časopisu Instinkt (08).

Co vy na to?

Bojíte se rádi, milujete filmové horory?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.

Závist ovlivňuje život každého třetího Čecha. Je to váš případ?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.


Dnešní sudoku

klikněte pro zvětšení

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.