Editorial

18.07.2018

Zážitky, zase zážitky a pak… zážitky!

Našinec miluje houbaření, vůni lesa, válení se v mechu, cesty po jehličí... Jenže tyto radosti nemusejí být do budoucna tak úplnou samozřejmostí. Důvod? Malý žravý brouk. Vinou (hlavně) devastující kůrovcové kalamity se české lesy výrazně a nezadržitelně mění, už nikdy nebudou takové jako před několika lety. Zemský ráj to napohled? Minulost! Voda, jak píše autor tématu o českých lesích, nehučí po lučinách, protože je sucho, a v důsledku toho ani bory nešumí po skalinách, jelikož je právě kvůli nedostatku vláhy drtí kůrovec... A to tak, že ona současná míra nemá srovnání - kalamita tohoto rozsahu v Česku dosud nebyla. Nemá moc cenu řešit, kdo za to může, spíše jak z toho ven. Snad pomůže opatření vlády; počítá se s miliardovými investicemi na výstavbu nových přehrad, což asi zvýší vodné a stočné, ovšem za záchranu toulek po lesích to stojí, ne?

Přírodu, i když „mořskou", miluje i režisér Karel Janák. Při plachtění zapomene na starosti a ani stres na něj nemůže. Nechává se jen unášet větrem.

            Toulá se i populární moderátor Michal Jančařík, byť ho pooperační problémy po transplantaci ledviny upoutaly na vozík. O to více se snaží zviditelnit komunitu vozíčkářů. Natáčí pro ně cyklotoulky a přidává i svůj život mimo obrazovku. Přiznal, že žije aktivněji, než když byl zdráv.
            Toulky přírodou, ale z trochu drsnějšího stroje, si užívají ženy motorkářky. Dámy, jež mají benzinem vonícího koníčka. Doma vlídné partnerky a matky, na „mašině" sexy drsné kočky. 

Šťastnou jízdu s INSTINKTEM! 

Venuše Doležalová Baxová
Vedoucí redakce

tiskni pošli diskuse (0) příspěvkůCo vy na to?

Bojíte se rádi, milujete filmové horory?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.

Závist ovlivňuje život každého třetího Čecha. Je to váš případ?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.


Dnešní sudoku

klikněte pro zvětšení

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.