Z první řady

03.09.2012, Instinkt č. 35/12, autor: Darina Křivánková

Darina Křivánková

A jaký vztah mají k erotice filmařské naděje? Na to by mohla dát odpověď mezinárodní přehlídka snímků studentů filmových škol Fresh Film Fest. Až do 2. září můžete na studentské snímky směřovat do pražského kina Světozor, na FAMU, do Francouzského a Maďarského institutu nebo do letního kina v Riegrových sadech.
Tématem 9. ročníku Fresh Film Festu není erotika, ale manipulace, což se sice nevylučuje, ale dramaturgové toto téma směřovali spíše k politickým kontextům.
Bývá smutnou pravdou, že mladí a neklidní studenti filmových škol nemají mnoho smyslu pro humor, a pokud ho mají, úspěšně jej tají a na svět se dívají zásadně velmi vážně a dramaticky.
Třeba tuhle „tradici" tento ročník konečně zboří. Na programu je na sto třicet filmů, nejen těch studentských, ale i debutových a druhých snímků tvůrců, kteří na aktuální filmové scéně zaujali něčím neokoukaným, třeba jako srbská režisérka Maja Milošová, jejíž divoký a drsný film Klip (viz Kinopremiéry) se po uvedení na Fresh Film Festu chystá i do české distribuce.

tiskni pošli diskuse (6) příspěvků


Co vy na to?

Bojíte se rádi, milujete filmové horory?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.

Závist ovlivňuje život každého třetího Čecha. Je to váš případ?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.


Dnešní sudoku

klikněte pro zvětšení

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.