Editorial

24.05.2016, Instinkt č. 22/2016

Váš osobní horor

Snad každý má aspoň jeden - film, který ve vaší hlavě překročil hranice sledovaného příběhu a zasáhl centrum chladné hrůzy. Ti, kdo se rádi bojí, ho pak vidí vícekrát a kochají se účinkem. Je to takový masochismus filmového diváka.

Můj osobní horor je Sedm. Do kin přišel před jedenadvaceti lety a vyrazila jsem na něj tehdy s partou kamarádek v domnění, že to oslabí účinek, který jsme podle recenzí čekaly na maximu. Neoslabilo. Z kina jsme vylezly s očima vysoko nad vrškem hlavy a velmi rychle se dohodly, že žádná z nás nehodlá jít sama domů. Takže jedna hospoda, druhá hospoda, došly peníze, taxíkem do práce pro železné fondy, zamčeno, taxíkem domů pro úspory, pak non-stop hospoda, a když se rozednilo, jely jsme všechny rovnou do práce.

Hlavním zdrojem děsu nebyly drastické záběry, ale stupňování pocitu děsu a pro mě i tichý a nenápadný vrah. Jeho představitele Kevina Spaceyho tajili tvůrci filmu tak pečlivě, že není ani v titulcích, aby ho divák nečekal.

Od té doby jsem několikrát zkusila zbavit svůj osobní horor jeho síly tím, že jsem ho zhlédla v televizi a pokoušela se o ironický komentář. Jenže Kevin se mi vždycky vysměje, a tak už to nikdy nezkusím.

Najdete svůj osobní horor v našem článku o neslavnějších filmových psychopatech, který vás čeká v tomto čísle na stranách 30-35? Jestli ne, napište nám o něm, i o tom, čím vás dostal.

Na uklidněnou vás pak v INSTINKTU čeká rozhovor s Danou Batulkovou a Davidem Prachařem, příběh milého blázna, který kvůli zápisu do Guinnessovy knihy rekordů například běhá v plovacích ploutvích, nebo inspirativní fotky dobrodruhů, kteří žijí na čtyřech kolech.

Přeji vám klidný týden a zdravím partu, která se mnou přežila osudových Sedm 

Lenka Tréglová
Šéfredaktorka

tiskni pošli diskuse (0) příspěvkůCo vy na to?

Myslíte si, že necitlivě zvolené jméno může dítě nějak poznamenat?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.

Pozvali byste si do svého obýváku hudebníky na domácí koncert?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.


Dnešní sudoku

klikněte pro zvětšení


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.