Editorial

18.10.2016, Instinkt č. 43/2016

Dialogy s ledničkou

Některé potraviny jsou schopné telepatické komunikace, všimli jste si? Jejich schopnosti se zesilují večer, kdy byt pomalu tichne, a kulminují v noci. Nedávno jsem vedla takovou konverzaci s kusem marcipánu, ale zkušenosti mám i s domácí paštikou od kamarádky nebo patkou delikatesně oschlé vánočky.
Takový dálkový hovor začne většinou chvilku po večeři, nad kterou by doktorka Cajthamlová radostně zatleskala. Tehdy mozku pomocí informací z žaludku a chuťových pohárků dojde, že jste sice zkonzumovali vzorných 2000 kJ předpisově rozdělených na vlákninu, sacharidy, tuky a vitaminy, leč vám na to zvysoka kašle. Taky přidá informaci, že v lednici je dobrota, kterou nutně potřebujete k dovršení svého dne. A pak, jako vzorná spojovatelka, oznámí, že máte na lince marcipán a můžete hovořit.
Čímž odstartuje dialog skládající se ze svůdného volání a přemlouvání na jedné a čím dál slabšího odolávání na druhé straně. V mém konkrétním případě se to kolem desáté zvrhlo do prachsprostého sebeobelhávání, kdy se marcipán před mým vnitřním zrakem změnil v hromádku mandlí, kterou nejenže bych sníst měla, ale dokonce jsem tím povinována svému duševnímu zdraví, pleti a nehtům. Kapitulace byla nevyhnutelná.
V dnešním Instinktu najdete velké téma o hubnutí (nebo spíše tloustnutí) západní populace, které se na rozdíl od obvyklých článků tohoto typu zabývá právě příčinami, jež se skrývají přímo v naší hlavě. Neustálé myšlenky na jídlo jsou bohužel jen jednou z nich.

Přeji příjemné čtení a ticho na telepatické lince s lednicí 

Lenka Tréglová
Šéfredaktorka 

tiskni pošli diskuse (0) příspěvků

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.