Editorial

27.05.2015, Instinkt č. 22/2015

Štěstí je, když…

Kdybych tak vyhrál! Sen každého druhého Čecha - podle průzkumů sázení. A většinou nesplněný. V loterijní branži totiž rozhodně neplatí: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. A nedá se spoléhat ani na rčení Štěstí sedne někdy i na vola. Pak by bylo výherců nesrovnatelně víc.

Na druhou stranu i u velkých výher platí, že peníze nejsou všechno. Jak vám potvrdí většina výherců, dokážou poničit mnohaletá přátelství, vztahy v rodině a některé „šťastlivce" dohnat až do hrobu. Dočíst se o tom můžete v hlavním tématu tohoto čísla Miliardářem bez práce.

Hudebníci Marta Jandová a Václav Noid Bárta mluví o štěstí, přestože nepostoupili do finále soutěže Eurovize a kvůli své účasti v ní schytali hodně jízlivých komentářů. Už samotná účast v klání, na které koukají desítky milionů lidí (ne však Čechů), pro ně byla úspěchem. Na větší ocenění doma však zatím pořád ještě čekají.

Je jen jedno nepochybné štěstí v životě - žít pro druhého, mudroval Lev Nikolajevič Tolstoj. Měl-li pravdu, pak může o štěstí mluvit i další inspirativní osobnost tohoto čísla, první česká docentka neurochirurgie Eva Brichtová. Nemá sice děti (jen klokana), ale na operačních sálech otevírá lidem lebky a zachraňuje životy. Mužští kolegové se na ni už přestali dívat skrz prsty a na rozdíl od nich dokáže operovat i za rachotu sbíječek. „Neurochirurgii se musíte odevzdat tělem i duší," říká. A zjevně ví, o čem mluví.

Příjemné počtení 

David Steiner
Hlavní Editor 

tiskni pošli diskuse (0) příspěvků