Editorial

26.04.2017, Instinkt č. 18/2017

Vážení čtenáři, hezký týden a nebojte se!

Svatý Jiří odklepl hadům a štírům vycházky, mezinárodní svátek oslavili skauti a skautky, kosmonauti a kosmonautky... ještě zvládnout Mezinárodní den smutku a duben končí vládu.
Pravda, na pár chvil se moci chopí temné síly čarodějné! Valpuržina čili Filipojakubská noc (z 30. 4. na 1. 5.) je druhým ze satanských svátků v roce, přesto strach není namístě. Ač na řadě kopců planou magické ohně, nálada je tajemná, stačí vzpomenout na rčení: Nebát se a nekrást. Přesněji: ten „čistý" nemá důvod k obavám.
Takže? S klidem a beze strachu se v tomto čísle INSTINKTU začtěte do reportáže z tajemných míst České republiky. Jsou to zajímavá fakta.
Strach člověk vyžene dveřmi a on leze zpět oknem. Boj s ním je nelehký. Té zdravé emoci, reagující na nebezpečí, na neznámo, není dobré podléhat zcela. Strach se smrti rovná! říká další mudrosloví a má pravdu.
Dokáže to článek o kostymérech, maskérech, vlásenkářích, kteří potřeli bázeň z inovací i kritik šéfů a posunuli své řemeslo o kus dál. Někteří za to dostali i Oscara.
S obavami nemocných - a o nemocné - bojuje červeným nosem nemocniční klaun a říká to v rozhovoru Gary Edwards. Klaunův zakladatel.
Na strach musí při práci zapomenout i koroner. Jak? Je tu reportáž zaznamenávající den s mužem, jenž pracuje na dosah smrti.
I další články ukážou, že člověk musí držet strach v ohrádce, z níž ho pouští po trochách. Tak, aby mu „strašák" v životě pomáhal, neškodil a udržoval ho v pozoru. Že se lidé mají něčeho bát? Ano, toho, že víc a víc chybí moudrost a pokora.

            Moudré a pokorné čtení vám přeje

Michaela Šmerglová
editorka a reportérka 

tiskni pošli diskuse (3) příspěvky


Co vy na to?

Bojíte se rádi, milujete filmové horory?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.

Závist ovlivňuje život každého třetího Čecha. Je to váš případ?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.


Dnešní sudoku

klikněte pro zvětšení

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.