Editorial

20.07.2016, Instinkt č. 30/2016

Vítr v teplákách

Sporty, kdy nějaký míček či jiný zákeřný předmět létá vzduchem, nebyly nikdy mojí silnou stránkou. Mnou odpálené střely končily zhusta za plotem školního hřiště nebo na hlavě spolužaček, málokdy však zamířily tam, kde čekal natěšený protihráč. „Dala jsi tomu nějakou divnou rotaci," peskovala mě s chutí soudružka učitelka, která mezi dětmi dokázala spolehlivě vyhmátnout to největší střevo, po kterém se pak v hodinách tělocviku vesele vozila. „Ty jsi ale pacišmudla," titulovala s chutí nás, kteří jsme si s badmintonovou pálkou hravě shodili z tváře brýle, ale tu divnou „raketku" jsme trefili leda omylem.
Od těch dob mám logicky vítr nejen ze soudružek učitelek v teplákách a s píšťalkou na krku, ale pochopitelně i z přelétavých sportovních disciplín. Článek kolegyně Katky Pokorné však možná něco zásadního v mém životě změní. Když jsem si totiž přečetla v její reportáži, že při hodu bumerangem je určitá rotace dokonce podmínkou úspěchu, probudila se ve mně dávno zasutá soutěživá duše. A když k tomu připočtu fakt, že v české bumerangové reprezentaci dosud není ani jedna žena, vypadá to na docela slušnou výzvu...
V tomto čísle INSTINKTU si ještě přečtete, jak je někdy důležité překonat obavy a vyjít s barvou ven, zejména pokud vás sužuje duševní choroba a vy víte, že vaše okolí nemá ani páru o tom, co vlastně prožíváte. Smekám před všemi, kdo do toho šli i s rizikem, že se jim jejich odvážný krok vrátí jako bumerang. V rozhovoru s herečkou Zuzanou Mauréry se pak dozvíte, jak se cítila v kůži svérázné soudružky učitelky v novém Hřebejkově filmu. A poradíme vám také, kam si o prázdninách, které se teprve blíží do druhé poloviny, zajít na pivo s klasiky.

Johana Křížková
zástupkyně šéfredaktorky 

tiskni pošli diskuse (1) příspěvekCo vy na to?

Myslíte si, že je česká společnost dostatečně spravedlivá a tolerantní k psychicky nemocným lidem?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.

Dovedete si představit, že byste si vycpali svého psa nebo kočku?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.


Dnešní sudoku

klikněte pro zvětšení


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.