Editorial

26.04.2016, Instinkt č. 18/2016

Co milují cizinky na Češích

Podle veřejného mínění (zdroj: Jedna paní povídala) to vypadá, že většina Češek a Moravanek by si nejraději vybírala partnera v zahraničí. Zřejmě trpíme dojmem, že v ostatních zemích se gentlemani přetlačují s romantiky a pískají jim to zodpovědní tátové.

Na obranu tuzemců vystupuje americká novinářka Elisabeth Haas na webových stránkách určených cizincům a cizinkám žijícím trvale v České republice. Na „našich" mužích chválí třeba, že:

Neplýtvají lživými lichotkami - na rozdíl od cizinců vám pochválí jen to, co vám opravdu sluší, jinak raději mlčí. Nevymýšlejí složité výmluvy - na rovinu vám řeknou nebo napíšou, že zítra z rande nic nebude, protože mají fotbal, schůzi nebo kocovinu. Nebojí se projevů citů na veřejnosti - možná vás to překvapí, ale podle cizinek jsou naši muži mnohem víc ochotní se na ulici držet za ruku, objímat či líbat. Nenosí baseballové čepice - Češi mají sice v módě co dohánět, ale naštěstí je nezasáhl mor ve světě masově rozšířených baseballových čepic. Oslovují své partnerky něžnými přezdívkami - je to možná zásluha češtiny, ale prý jsou naši partneři ve všech možných zlatíčkách, miláčcích, broučcích a srdíčkách štědřejší než jejich zahraniční protějšky. Umějí šetřit - cizinky stojí v úžasu nad schopností Čechů využívat slevy, hospodárně žít a nakupovat s rozumem.
Takže si buď začneme vážit pokladů (zlatíček a miláčků), které tu očividně máme, nebo bychom se měly na čas prohodit s cizinkami. Pro lepší nadhled a perspektivu.

Za inspiraci děkuji
www.expats.cz

Lenka Tréglová
Šéfredaktorka 

tiskni pošli diskuse (2) příspěvky

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.