Editorial

25.08.2016, Instinkt č. 35/2016

Romantika na vodě

„Co kdybychom trochu odrazili od břehu," zeptal se sluha Saturnin svého pána těsně poté, co se mu uprostřed noci podařilo vypudit z hausbótu vetřelce, tedy tetu Kateřinu i s otravným Miloušem.
Trochu odrazit od břehu... Vnímáte ten rozdíl? Když bydlíte v domě nebo bytě, dělí vás od všedního života plného nezvaných návštěv, hlučných sousedů a nudného stereotypu jen zeď nebo více či méně bytelné dveře. Pokud ovšem vaše bydliště pluje po vodě, ocitnete se v úplně jiné dimenzi.
Poprvé jsem se zasnila na výletě do Amsterodamu. Hausbóty všech tvarů, barev a velikostí se vinuly podél tamních kanálů jako pestrý náhrdelník omotaný kolem krku královny hipíků. Za srdce mě braly hlavně detaily. Minizahrádečka na přední palubě, krajkové záclonky v okýnku jako pro panenky, sezení vyrobené z palet a patchworkové deky, kde jsem okamžitě chtěla pít kávu a číst knihu a nikdy se nevrátit zpátky na zem. Prostě sen!
Podruhé jsem se zamilovala, když jsme před pár lety slavili tátovy narozeniny. Moje sestra s přítelem tehdy kdesi na Vltavě zapůjčili něco, co vypadalo jako větší krabice od bot se zábradlíčkem. Ale plulo to po vodě, mělo to i malou kuchyňku, nějaké ty postele, kulatá okýnka a hlavně kormidlo! Na trochu opršelém boku se skvěl nápis Romantika. A ta to taky byla! I když jen na jeden den a jednu noc.
O tom, jak se žije v domácnosti, kde za okny žbluňká voda, sem tam vás zhoupne vlna od projíždějícího vodního skútru a kterou v případě potřeby jen trochu odrazíte od břehu, si přečtěte na stránkách 26 až 31. Ale varuju vás. Tahle romantika je těžce návyková.

  Johana Křížková 

tiskni pošli diskuse (0) příspěvkůCo vy na to?

Myslíte si, že státní základní školy v Česku nejdou s dobou a pro dítě je lepší chodit do školy soukromé, která nabídne víc?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.

Plánujete jít na nějakou plastickou operaci nebo estetické vylepšení svého vzhledu?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.


Dnešní sudoku

klikněte pro zvětšení


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.