Editorial

30.09.2014, Instinkt č. 40/2014

Jací chceme být

„No, víte, musím se k něčemu přiznat. Dennodenně si ručně píši diář. Od roku 1954. (...) Když uplyne rok, tak ho převážu gumičkou a strčím do velké krabice v garáži. Je jich tam spousta. Jenže v té garáži je horko. Gumičky časem zpuchří a popraskají. A protože jsem nesnesitelný puntičkář, tak ty gumičky vyměňuji za nové. Přitom se nevyhnu tomu, že občas některý z těch deníků otevřu. Najdu tam banální informaci o tom, jak dlouho jsem běžel či co jsem měl k obědu. Hluboce se před sebou zastydím a zase tu krabici zavřu," říká herec Jan Tříska, který žije v Kalifornii, v exkluzivním rozhovoru pro INSTINKT.

„Bydlet v indiánské vesnici znamená být pořád všem na očích. A to už jsem nezvládal. Bydlím proto u jezera, kde jsem oddělený alespoň fotbalovým hřištěm.   Jsem malíř, musím malovat a obrazy prodávat, jinak bych nepřežil. Neumím lovit. Ani se to ode mne neočekává. Běloch je ten, který má peníze. A tahle pozice je vyčerpávající. Skoro všechno jsem rozdal," říká v dalším rozhovoru malíř Otto Placht. Před více než dvaceti lety poprvé zavítal do peruánské džungle, s tamní ženou zplodil tři děti, přesídlili do Česka. Do pralesa se vracel a dnes putuje mezi Prahou a Amazonií, kde mezitím založil další rodinu. 

Proč z nejnovějšího INSTINKTU vybírám zrovna tyto ukázky? Myslím, že docela názorně ukazují, jak si dáváme záležet, aby s námi lidé mluvili normálně a upřímně, bez pozérství a frází. A že se naši reportéři umějí zajímavě ptát a vyhmátnout v životě úspěšných osobností okamžiky, které mohou vás, čtenáře, oslovit. Čím? Třeba tím, že zpovídaní nemudrují o nekonečnu, nestylizují se a nepředvádějí hru na „pana Božského". Vyprávějí obyčejnými slovy o svých každodenních radostech a starostech. Nebojí se podělit o své zážitky, postřehy, zkušenosti, případně sami sebe trochu shodit a přiznat své slabosti.

Zároveň vám chceme přibližovat současné trendy a fenomény, a to tak, abyste se mohli zorientovat v záplavě módních výstřelků, marketingových kejklů a „zaručených" rad. Tentokrát představujeme výhody i úskalí takzvané pravěké diety: už i Češi začínají hromadně bojkotovat všechno jídlo, ve kterém je pšenice a mléko, a nahrazují jej takřka bezuzdnou konzumací masa. Vyrazili jsme rovněž na rande, které si autorka domluvila pomocí jedné nové sociální sítě. Její kouzlo tkví v tom, že se můžete osobně sejít během pár minut: aplikace umožňuje nastavit vzdálenost, kam jste ochotni a schopni okamžitě dorazit.

 

Ať je vám INSTINKT užitečný!

Marek Šálek 
Hlavní editor 

tiskni pošli diskuse (0) příspěvkůCo vy na to?

Myslíte, že jsou pěkné zuby předpokladem úspěchu?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.

Ve škole flirtování se nesmělí hoši učí, že při prvním rande nemají mluvit o škole, práci a nemocech. Myslíte si to taky?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.


Dnešní sudoku

klikněte pro zvětšení