Editorial

15.04.2015, Instinkt č. 16/2015

Pozor na tkaničky

Vypalují nám mobily díry do mozku? Ano. Zabíjejí mužské spermie, jakmile se k nim jen přiblíží? Ano. Tedy alespoň podle vědců, kteří opakovaně varují před elektromagnetickými vlnami šířícími se z našich moderních přístrojů. Blbost! Vše je v pořádku, reagují stejně početné šiky jejich odpůrců. Ve Francii nyní zvítězil první tábor a země zakázala používání wi-fi v zařízeních pro děti do tří let. Kdo má pravdu? Naše kolegyně Radka Smejkalová se vnořila do složitých cizojazyčných studií, ze kterých nejsou někdy moudří ani sami jejich tvůrci, a vyzpovídala řadu odborníků. Závěr? Přečtěte si její článek Utopeni v elektrosmogu na str. 16.

Revoluce, nebo smrt! Minulý víkend se poprvé po více než půlstoletí sešli v Panamě nejvyšší představitelé Spojených států a Kuby. Náš reportér byl u toho. Tedy svým způsobem. V době historického tání se ve třicetistupňových vedrech projížděl na kole po hřbetě 1250 kilometrů dlouhého kubánského aligátora. Nekousl ho. Naopak. Milý na našeho špiona - cyklistu Tomáše Čechtického- byl i policista, kterému stačilo,když si zavázal tkaničku. Více v reportáži na str. 22.

Co mi to tady vypráví za blbosti, říkávají si často mladí, když se před nimi ti starší rozhovoří o minulosti. Někdy se ale vypravěči povede zaujmout. Jako třeba zpěvákovi Kamilu Střihavkovi o dvacet let mladší herečku Kristýnu Leichtovou. Přestože na něj na našich snímcích kouká až zamilovaně, důvod jejích pohledů je jiný. Co je spojilo, se dozvíte v rozhovoru Honzy Dědka na str. 38.

Příjemné počtení za celou redakci přeje 

David Steiner
Hlavní editor 

tiskni pošli diskuse (0) příspěvkůCo vy na to?

Myslíte si, že elektromagnetické vlny z mobilů, wi-fi nebo drátů vysokého napětí mohou škodit zdraví?

Ano

Ne


Výsledky se zobrazí po hlasování.

Cítíte se někdy osamělí, přestože jste obklopeni lidmi?

ANO

NE


Výsledky se zobrazí po hlasování.


Dnešní sudoku

klikněte pro zvětšení