Editorial

27.01.2015, Instinkt č. 5/2015

Pro zlost i pro radost

Bývá to nejdůležitější rozhodnutí života. Mít,či nemít dítě? A pokud ano, s kým a kdy? Jednomu by se z toho hlava zamotala.
Nebude to dítě málo chytré, když jeho budoucí otec vypije každý večer pět piv? A když to bude holka, nebude snad vypadat jako potenciální tchyně? Většina otázek a úzkostí spojených s rodičovstvím bývá samozřejmě vážnější. Své o tom vědí matky, které už jedno dítě mají, další nechtějí, ale musí čelit tlaku okolí i svým pochybnostem, že jsou sobecké a neschopné. Kolik potomků je v dnešní době vůbec ideální mít? A jak se jezdí na výlety rodině, kde mají dětí rovnou devět? Pokud máte stejné otázky, přečtěte si článek Ivany Králové, která vyzpovídala spoustu rodičů i psychologů.
Rčení „Šijou s ním všichni čerti" může někdy nabýt nečekaně drastických rozměrů. To když s vámi začne šít sám ďábel. Ve Vatikánu o tom něco vědí, a tak ustavili Mezinárodní sdružení vymítačů ďábla. Posedlých přibývá, exorcismus je opět v módě, jen v Česku stoupl počet oficiálních vymítačů o 700 procent. Jak se takové posednutí projevuje? Člověk se může začít vznášet, plivat žáby nebo mít třeba jen chuť provést někomu něco zlomyslného. Ohroženi jsou prý jak ti, kteří si zahrávají s okultními silami a chodí například ke kartářkám, tak vzorní křesťané a slušní občané. Novodobému exorcismu se věnuje naše milovnice hororů Linda Kholová v článku V moci ďábla.
Když jsem byl malý, šilo i se mnou leccos (a mezi námi šije pořád). Nekousal jsem sice děti na pískovišti jako synek mého kamaráda, ale prý jsem rafnul zubaře. Ještě že jsem tehdy měl jen mléčné zoubky, ne tesáky jako pacienti neurochirurga Petra Šrenka. „Dnes a denně tu vidíme psy nevychované, ale někdy dokonce úplně nezvladatelné," svěřuje se v rozhovoru Lenky Nejezchlebové. Aby jeho spolupracovníci nepřišli o prsty, raději některé psy ani neošetřuje, a občas dokonce musí volat policii. Co všechno lze dnes u zvířat léčit, kdy je lepší nechat je odejít v pokoji nebo zda i na psy platí placebo, se dozvíte na straně 34.

Příjemné čtení přeje

David Steiner
Hlavní editor 

tiskni pošli diskuse (0) příspěvků